VHRY Cup kesäkuu 2021

Tervetuloa mittelöimään Vinterhusin järjestämiin VHRY Cup-turnajaisiin!
Turnajaispäivä alkaa Vinterhusin omistajan Ragnar Björnin avajaispuheella areenalla ja ensimmäinen luokka starttaa kello 9:45.
Jokaisen luokan välissä pidetään palkintojenjaon lisäksi pieni hengähdystauko, jotta ratsukot voivat valmistautua rauhassa seuraavaan luokkaan. Osallistujamäärästä riippuen turnajaiset jatkuvat aina iltaan asti, jonka jälkeen pidot jatkuvat Vinterhusin tavernassa, missä tarjolla ruokaa, juomaa, musiikkia, erilaisia tansseja sekä tietenkin hauskanpitoa hyvässä seurassa (varmista paikkasi etukäteen, mikäli tarvitset itsellesi majoituksen ja hevosellesi tallipaikan)!

Informaatiotaulu

- Turnajaispäivä on keskiviikkona 30.06.2021, viimeinen ilmoittautumispäivä 29.06.2021 (osallistua voi aikaisintaan 1.6.21)
- Vastuuhenkilö on jodochus / VRL-01544 (sim@POISTAjodochus.net)
- Skill at arms-, joustaus- sekä alta escuela-luokat käydään turnajaisareenalla (ulkona), jousiammuntaluokat pidetään avaralla niityllä tilan läheisyydessä
- Tulokset arvotaan puolueettomasti arvontakoneella

Säännöt ja rajoitukset

- Luokkiin otetaan rajattomasti osallistujia
- Yhtä tallia/linnaa saa edustaa max. 10 ratsukkoa / luokka (huom., sama irl-henkilö voi siis tuoda enemmänkin ratsukoita luokkiin)
- Yksi hevonen voi startata kaikissa sille sopivissa luokissa, mutta jokaisessa vain kerran
- Sama ratsastaja/hahmo voi startata kaikissa sopivissa luokissa, mutta jokaisessa max. kaksi (2) kertaa
- Noviisiluokkiin voi osallistua ratsukot, joiden ratsuilla ja/tai ratsastajalla ei ole aiempaa kokemusta lajin kisoista tai on osallistunut max. 3 kertaa aiemmin elämänsä aikana

Osallistuminen

Muodossa
Luokka
Sir/Lady Ratsastaja - Ratsu | Talli

Esimerkiksi
Luokka 2. Skill at arms, hunting I
Sir Bjorikk - Aragon | Vinterhus
Sir Radulf - Jacinthe | Vinterhus

osoitteeseen sim@POISTAjodochus.net otsikolla VHRY Cup

Ratsastajan etuliite sir/lady on vapaaehtoinen, osallistua voi myös Etunimi Sukunimi -muodossa. Edustamansa tallin/linnan ilmoittaminen on pakollista!

Luokat

1. Skill at arms, noviisi 15/100
2. Skill at arms, hunting I, kevyt varustus 27/100 TT
3. Skill at arms, hunting II, kevyt varustus 17/100 TT
4. Skill at arms, war, täyshaarniska 14/100 TT
5. Joustaus, täyshaarniska 19/100 TT
6. Alta escuela, noviisi 10/100 TT
7. Alta escuela I 19/100 TT
8. Ratsastusjousiammunta, unkarilainen rata 26/100 TT
9. Ratsastusjousiammunta, hunt track 24/100 TT

Osallistujat

1. Skill at arms, noviisi 00/100
1. Ragnar Björn - Maijke fan Grooenje | Vinterhus 10p.
2. Veera R. - Birkir frá Jón | Pyökkipolku 8p.
3. Lyonell Breninblyw - Salvatrix | Hankalan linna 6p.
4. Ofelia Úlfurdottir - Babette du Joule | Vinterhus 4p.
5. Emilios Alexellis - Ikarios | Rodoslainen talli
6. Magnus Antonini - Fuldaha IX | Vinterhus
7. Lyonell Breninblyw - Hananiah | Hankalan linna
8. Lady Cecilia - Douce d'Étourdie | CB
9. Yren Di Marzo - Quattrino de Ion | Hankalan linna
10. Sir Maximillian - Hemsbury Manon | Zen
11. Mirka T. - Eureka von Lark | Pyökkipolku
12. Raime Mydarth - Calabacillo de Ion | Hankalan linna
13. Anja Roihaja - Alexios | Roihaja
14. Veera R. - Melker LH | Pyökkipolku
15. Radulf Björn - Fenomenal | Vinterhus


2. Skill at arms, hunting I, kevyt varustus 00/100
1. Yren Di Marzo - Canto del Cisne | Hankalan linna 10p.
2. Lady Cecilia - Sumun Light of Moon | CB 8p.
3. Iivari v. Hoffrén – Narcisse | Zen 6p.
4. Ragnar Björn - Giullare | Vinterhus 4p.
5. Roxana Di Marzo - Vento Aureo | Hankalan linna 2p.
6. Vitaliya Dzelzain – Dourado do Dzelzain | Zen 1p.
7. Christian Northmoor - Fenna ant fan Dijkstra | Vinterhus
8. Iivari v. Hoffrén – Riario | Zen
9. Amelie Chaput – Cintilante d'Delm | Zen
10. Nanook - Dante Inferno | Hankalan linna
11. Veera R. - Juwiel van Khim | Pyökkipolku
12. Veera R. - PP's Tamkje | Pyökkipolku
13. Lady Cecilia - Douce d'Étourdie | CB
14. Radulf Björn - Duc Opale | Vinterhus
15. Lady Evynne - Keno Gem | CB
16. Mirka T. - PP's Vigrid | Pyökkipolku
17. Bastian Kelsen - Oldfinion Worena | Gestüt Kelsen
18. Magnus Antonini - Remigio | Vinterhus
19. Lady Anja – Folha de Carvalho | Myrttisuo
20. Lady Evynne - Alill | CB
21. Amelie Chaput – Fregne af Rid | Zen
22. Daelwyn Belaran - Grulla Común | Hankalan linna
23. Eemil Sodantaival – Geralt frá Ljóssogur | Närhimäki
24. Arden Graveshade - Duc Noctis | Hankalan linna
25. Eemil Sodantaival – Vedette | Närhimäki
26. Fricis Vanags – Vappulan Välskäri | Zen
27. Lady Tinu - Tuiskulan Aamu-Usva | Trullinummi


3. Skill at arms, hunting II, kevyt varustus 00/100
1. Vitaliya Dzelzain – Dourado do Dzelzain | Zen 10p.
2. Bastian Kelsen - Oldfinion Worena | Gestüt Kelsen 8p.
3. Fricis Vanags – Vappulan Välskäri | Zen 6p.
4. Iivari v. Hoffrén – Riario | Zen 4p.
5. Eemil Sodantaival – Vedette | Närhimäki 2p.
6. Radulf Björn - Jacinthe | Vinterhus
7. Roxana Di Marzo - Vento Aureo | Hankalan linna
8. Yren Di Marzo - Canto del Cisne | Hankalan linna
9. Amelie Chaput – Cintilante d'Delm | Zen
10. Daelwyn Belaran - Grulla Común | Hankalan linna
11. Iivari v. Hoffrén – Narcisse | Zen
12. Eemil Sodantaival – Geralt frá Ljóssogur | Närhimäki
13. Arden Graveshade - Duc Noctis | Hankalan linna
14. Nanook - Dante Inferno | Hankalan linna
15. Christian Northmoor - Fenna ant fan Dijkstra | Vinterhus
16. Amelie Chaput – Fregne af Rid | Zen
17. Lady Anja – Folha de Carvalho | Myrttisuo


4. Skill at arms, war, täyshaarniska 00/100
1. Iivari v. Hoffrén – Narcisse | Zen 10p.
2. Magnus Antonini - Aragon XVI | Vinterhus 8p.
3. Amelie Chaput – Cintilante d'Delm | Zen 6p.
4. Arden Graveshade - Duc Noctis | Hankalan linna 4p.
5. Vitaliya Dzelzain – Dourado do Dzelzain | Zen
6. Amelie Chaput – Fregne af Rid | Zen
7. Iivari v. Hoffrén – Riario | Zen
8. Daelwyn Belaran - Grulla Común | Hankalan linna
9. Lady Anja – Folha de Carvalho | Myrttisuo
10. Roxana Di Marzo - Vento Aureo | Hankalan linna
11. Fricis Vanags – Vappulan Välskäri | Zen
12. Nanook - Dante Inferno | Hankalan linna
13. Radulf Björn - Jacinthe | Vinterhus
14. Yren Di Marzo - Canto del Cisne | Hankalan linna


5. Joustaus, 00/100
1. Lady Tinu - Tuiskulan Aamu-Usva | Trullinummi 10p.
2. Veera R. - Juwiel van Khim | Pyökkipolku 8p.
3. Radulf Björn - Duc Opale | Vinterhus 6p.
4. Vitaliya Dzelzain – Dourado do Dzelzain | Zen 4p.
5. Veera R. - PP's Tamkje | Pyökkipolku 2p.
6. Amelie Chaput – Cintilante d'Delm | Zen 1p.
7. Lady Anja – Folha de Carvalho | Myrttisuo
8. Iivari v. Hoffrén – Riario | Zen
9. Arden Graveshade - Duc Noctis | Hankalan linna
10. Ofelia Úlfurdottir - Sumun Sheila | Vinterhus
11. Mirka T. - PP's Vigrid | Pyökkipolku
12. Iivari v. Hoffrén – Narcisse | Zen
13. Mirka T. - Melker LH | Pyökkipolku
14. Yren Di Marzo - Canto del Cisne | Hankalan linna
15. Roxana Di Marzo - Vento Aureo | Hankalan linna
16. Nanook - Dante Inferno | Hankalan linna
17. Fricis Vanags – Vappulan Välskäri | Zen
18. Daelwyn Belaran - Grulla Común | Hankalan linna
19. Amelie Chaput – Fregne af Rid | Zen


6. Alta escuela, noviisi 00/100
1. Roxana Di Marzo - Yamilet | Hankalan linna 10p.
2. Vitaliya Dzelzain – Dourado do Dzelzain | Zen 8p.
3. Lady Cecilia - Douce d'Étourdie | CB 6p.
4. Raime Mydarth - Tesoro Zen | Hankalan linna
5. Dietmar Freitag - Salvador XI | Gestüt Kelsen
6. Sir Maximillian - Viviana v. Helmwald
7. Amelie Chaput – Cintilante d'Delm | Zen
8. Magnus Antonini - Caminante II | Vinterhus
9. Monica Freitag - Guadelupe | Gestüt Kelsen
10. Bastian Kelsen - Santiago | Gestüt Kelsen


7. Alta escuela I 00/00
1. Lady Evynne - Alill | CB 10p.
2. Lady Cecilia - Douce d'Étourdie | CB 8p.
3. Roxana Di Marzo - Vento Aureo | Hankalan linna 6p.
4. Mirka T. - Eureka von Lark | Pyökkipolku 4p.
5. Vitaliya Dzelzain – Dawnvale Nefasto | Zen 2p.
6. Lady Evynne - Keno Gem | CB 1p.
7. Sir Maximillian - Viviana v. Helmwald
8. Iivari v. Hoffrén – Narcisse | Zen
9. Veera R. - Juwiel van Khim | Pyökkipolku
10. Arden Graveshade - Duc Noctis | Hankalan linna
11. Veera R. - PP's Tamkje | Pyökkipolku
12. Yren Di Marzo - Canto del Cisne | Hankalan linna
13. Lady Cecilia - Sumun Light of Moon |CB
14. Bastian Kelsen - Oldfinion Worena | Gestüt Kelsen
15. Iivari v. Hoffrén – Riario | Zen
16. Amelie Chaput – Fregne af Rid | Zen
17. Sir Maximillian - Hemsbury Manon | Zen
18. Magnus Antonini - Aragon XVI | Vinterhus
19. Daelwyn Belaran - Grulla Común | Hankalan linna


8. Ratsastusjousiammunta, unkarilainen rata 00/100
1. Lady Evynne - Keno Gem | CB 10p.
2. Eemil Sodantaival – Geralt frá Ljóssogur | Närhimäki 8p.
3. Yren Di Marzo - Canto del Cisne | Hankalan linna 6p.
4. Veera R. - Juwiel van Khim | Pyökkipolku 4p.
5. Ofelia Úlfurdottir - Sumun Sheila | Vinterhus 2p.
6. Efim Arturnov – Agzybir 'B | Vecno 1p.
7. Karla Efimnova – Pazuzu | Vecno
8. Rosita Degerlund - Hachim | yhen Joelin takapiha
9. Arden Graveshade - Duc Noctis | Hankalan linna
10. Karla Efimnova – LH GYzma | Vecno
11. Anja Roihaja - Alexios | Roihaja
12. Mirka T. - Eureka von Lark | Pyökkipolku
13. Ragnar Björn - Khulan-Bugur | Vinterhus
14. Asta Sanikka - Layla al Rayyiha | Roihaja
15. Veera R. - PP's Tamkje | Pyökkipolku
16. Lady Cecilia - Sumun Light of Moon | CB
17. Emilios Alexellis - Ikarios | Rodoslainen talli
18. Christian Northmoor - Fenna ant fan Dijkstra | Vinterhus
19. Lady Tinu - Tuiskulan Aamu-Usva | Trullinummi
20. Mirka T. - PP's Vigrid | Pyökkipolku
21. Roxana Di Marzo - Vento Aureo | Hankalan linna
22. Ragnar Björn - Maijke fan Grooenje | Vinterhus
23. Daelwyn Belaran - Grulla Común | Hankalan linna
24. Nanook - Dante Inferno | Hankalan linna
25. Lady Evynne - Alill | CB
26. Lady Janna - Bring me my toast xx | Hopiavuori


9. Ratsastusjousiammunta, hunt track 00/100
1. Arden Graveshade - Duc Noctis | Hankalan linna 10p.
2. Efim Arturnov – Agzybir 'B | Vecno 8p.
3. Ragnar Björn - Khulan-Bugur | Vinterhus 6p.
4. Lady Janna - Bring me my toast xx | Hopiavuori 4p.
5. Christian Northmoor - Fenna ant fan Dijkstra | Vinterhus 2p.
6. Eemil Sodantaival – Geralt frá Ljóssogur | Närhimäki 1p.
7. Emilios Alexellis - Ikarios | Rodoslainen talli
8. Yren Di Marzo - Canto del Cisne | Hankalan linna
9. Karla Efimnova – LH GYzma | Vecno
10. Lady Evynne - Alill | CB
11. Roxana Di Marzo - Vento Aureo | Hankalan linna
12. Ragnar Björn - Maijke fan Grooenje | Vinterhus
13. Ofelia Úlfurdottir - Sumun Sheila | Vinterhus
14. Lady Evynne - Keno Gem | CB
15. Nanook - Dante Inferno | Hankalan linna
16. Daelwyn Belaran - Grulla Común | Hankalan linna
17. Mirka T. - PP's Vigrid | Pyökkipolku
18. Lady Tinu - Tuiskulan Aamu-Usva | Trullinummi
19. Mirka T. - Eureka von Lark | Pyökkipolku
20. Karla Efimnova – Pazuzu | Vecno
21. Veera R. - PP's Tamkje | Pyökkipolku
22. Lady Cecilia - Sumun Light of Moon | CB
23. Rosita Degerlund - Hachim | yhen Joelin takapiha
24. Veera R. - Juwiel van Khim | Pyökkipolku

Ranking

Tallikohtainen
Zen, 58p.
Hankalan linna, 54p.
CB, 43p.
Vinterhus, 42p.
Pyökkipolku, 26p.
Närhimäki, 11p.
Trullinummi, 10p.
Vecno, 9p.
Gestüt Kelsen, 8p.
Hopiavuori, 4p.
Yhen Joelin takapiha, 0p.
Myrttisuo, 0p.
Rodoslainen talli, 0p.

Yksilökohtainen
Vitaliya Dzelzain, 25p.
Lady Cecilia, 22p.
Veera R., 22p.
Lady Evynne, 21p.
Ragnar Björn, 20p.
Iivari v. Hoffrén, 20p.
Roxana Di Marzo, 18p.
Yren Di Marzo, 16p.
Arden Graveshade, 14p.
Eemil Sodantaival, 11p.
Lady Tinu, 10p.
Efim Arturnov, 9p.
Magnus Antonini, 8p.
Bastian Kelsen, 8p.
Amelie Chaput, 7p.
Fricis Vanags, 6p.
Radulf Björn, 6p.
Lyonell Breninblyw, 6p.
Ofelia Úlfurdottir, 6p.
Mirka T., 4p.
Lady Janna, 4p.
Christian Northmoor, 2p.